Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Vyriausybės vertybiniai popieriai ir jų poveikis šalies ekonomikai Lietuvoje ir kitose šalyse

Vyriausybės vertybiniai popieriai ir jų poveikis šalies ekonomikai Lietuvoje ir kitose šalyse

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos respublikos vyriausybės vertybiniai popieriai. Vyriausybės vertybinių popierių samprata. Akcijos. Obligacijos. Vekseliai ir čekiai. Vyriausybės vertybinių popierių rūšys ir jų privalumai. Pelnas, gaunamas iš vyriausybės vertybinių popierių. Lietuvos respublikos vyriausybės vertybinių popierių poveikis šalies ekonomikai. Vyriausybės vertybinių popierių cirkuliacija tarptautinėje finansų rinkoje. Antrinė vertybinių popierių apyvarta ekonomikoje ir ją įtakojantys veiksniai. Pagrindinės vertybinių popierių išleidimo sąlygos ir jų ekonominiai aspektai. Vertybinių popierių apskaita. Vyriausybės vertybiniai popieriai ir jų poveikis šalies ekonomikai užsienio šalyse. Vertybinių popierių apyvarta ekonomikoje. Emisijos sąnaudų problema. Emisijos kainos nustatymo problema ir antrinės rinkos poveikis. Tarpininkavimas platinant vertybinius popierius. Išvados ir pasiūlymai. Santrauka.

Ištrauka

Temos aktualumas. Lietuvos Respublikos Vyriausybės vertybiniai popieriai - Lietuvos Respublikos vardu Lietuvos Respublikos Vyriausybės serijomis išleidžiami skoliniai įsipareigojimai (Lietuvos Respublikos valstybės iždo vekseliai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės obligacijos ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės taupymo lakštai), patvirtinantys emisijos sąlygose apibrėžtas teises ir pareigas, naudojami kaip valstybės skolinimosi būdas įstatymuose nustatytoms reikmėms finansuoti ir galintys būti antrinės vertybinio popieriaus apyvartos objektas, jeigu emisijos sąlygos nenustato ko kita.

Temos problematika. Lietuvos Respublikos Vyriausybė išleidžia įvairių rūšių Vyriausybės vertybiniai popieriai, kurie yra parduodami ir vidaus, ir užsienio kapitalo rinkose. Šie vertybiniai popieriai yra prieinami visiems - gyventojams, visoms įmonėms ir organizacijoms, komerciniams bankams - ir Lietuvos, ir užsienio.
Kaip ir kiti Lietuvoje esantys vertybiniai popieriai, VVP yra nematerialios formos, tai yra vertybiniai popieriai savininkams sertifikatai neišrašomi, visi reikalingi duomenys iš pirkimo-pardavimo sutarties perrašomi į specialias registravimo knygas. Vertybinių popierių rinkos tarpininkai (finansų maklerio įmonės ir komerciniai bankai) atidaro investuotojui, pirkusiam VVP, vertybinių popierių sąskaitą, kurioje įrašo jo vardu įsigytų VVP skaičių ir išduoda jam tokios sąskaitos išrašą.

Temos išskirtinumas. Didžiąją dalį VVP Vyriausybė parduoda aukcionuose. Aukcionai paprastai vyksta vieną kartą per savaitę - pirmadieniais. Jeigu investuotojas - gyventojas arba juridinis asmuo - nori pirkti VVP aukcionuose, jis kreipiasi į finansų maklerio įmones arba komercinius bankus ir gali pateikti dviejų rūšių pasiūlymus - konkurencinį ir nekonkurencinį. Konkurencinį pasiūlymą pateikęs investuotojas gali siūlyti pageidaujamą palūkanų normą, bet norimo pirkti VVP vertė turi būti ne mažesnė kaip 100 000 litų, o nekonkurencinį pasiūlymą pateikęs investuotojas sutinka su aukcione nustatytu palūkanų normos vidurkiu ir tokiam pasiūlymui užtenka 1000 litų. Įsigytus VVP galima parduoti anksčiau termino kitiems investuotojams arba Nacionalinėje vertybinių popierių biržoje.
Aukcionuose išleidžiami trumpalaikiai iki 1 metų trukmės VVP vadinami iždo vekseliais, o tie, kurių trukmė viršija vienerius metus, - obligacijomis . Dabar Lietuvos banke rengiamuose aukcionuose siūlomi 6 ir 12 mėnesių trukmės iždo vekseliai ir 3, 5, 7 ir 10 metų trukmės obligacijos.Kuo ilgesnė VVP trukmė – tuo jie pelningesni.Dar viena VVP rūšis, kuri skirta smulkiems investuotojams, yra taupymo lakštai. Taupymo lakštai yra lengviausiai prieinami gyventojams VVP, už kuriuos mokamos didesnės palūkanos negu už bankuose laikomus indėlius. Ši VVP rūšis yra patogi gyventojams, nes per komercinių bankų ir finansų maklerio įmonių tinklą, kuris apima daugumą Lietuvos miestų, įsigyti juos galima tiesiogiai, be tarpininkų, nemokant komisinio mokesčio. Taupymo lakštai yra ypač tinkami investuotojams, norintiems investuoti nedideles sumas (minimali investavimo suma tik 100 litų), o išpirkti juos galima ir anksčiau laiko pagal investuotojo pageidavimą.

Darbo tikslas: Šiame kursiniame darbe siekiama kuo išsamiau ištirti Vyriausybės vertybinių popierių rinką ir jų poveikį ne tik Lietuvos Respublikos ekonomikai, bet ir kitų šalių ekonominėms reformoms.

Darbo uždaviniai:
• Nustatyti Vyriausybės vertybinių popierių esmę bei reikšmę šaliai;
• Apžvelgti svarbiausius bei įtakingiausius Vyriausybės vertybinių popierių aspektus;
• Ištirti, kaip šalių ekonomikos yra įtakojamos Vyriausybės vertybinių popierių;
• Išanalizuoti išskirtus svarbiausius šio darbo temos aspektus.

Darbo metodika: Pirmajame skyriuje nagrinėjama vertybinių popierių rinkos atsiradimo ir vystymosi istorija, jos vietą bendroje rinkos ekonomikos sistemoje.
Antrajame skyriuje supažindindinama su dažniausiai sutinkamų vertybiniais popieriais jų charakteristikomis.
Trečiajame darbo skyriuje aprašoma bendra vertybinių popierių rinkos struktūra, jos dalyvių funkcijas, bei tarpusavio sąveiką. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis112.24 KB
AutoriusPaule
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vyriausybes vertybiniai popieriai ir ju poveikis salies ekonomikai Lietuvoje ir kitose salyse [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą