Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės investicijų struktūros finansinė analizė

Įmonės investicijų struktūros finansinė analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Investicijų esmė ir rūšys. Investicijų esmė. Investicijų svarba. Investicijų rūšys. Investavimo samprata. Įmonės investicijų struktūros analizės metodika. Horizontalioji analizė. Vertikalioji (struktūrinė) analizė. Santykinė analizė. "X" įmonės veiklos apžvalga. "X" įmonės investicijų struktūros finansinė analizė. Balanso vertikalioji ir horizontalioji analizė. Pelno (nuostolio) ataskaitos vertikalioji, horizontalioji analizė. Pardavimų pelningumų analizė. Investicijų pelningumo analizė. Veiklos efektyvumo rodiklių analizė. Išvados.

Ištrauka

Investicijos – finansinių, materialių ar nematerialių išteklių sąnaudos, investuojamos materialiam, nematerialiam ar finansiniam turtui įsigyti, siekiant gauti tam tikrą ekonominį ar neekonominį efektą, o jų įgyvendinimas grindžiamas rizikos principais ir susijęs su laiko veiksniu, rizika ir likvidumu.
1.1. Investicijų esmė
Apibūdinsiu pagrindines investicijų esmę atskleidžiančias charakteristikas [3;7].
Investicijos tai:
– ekonominio valdymo objektas. Investicijų prasmė tiesiogiai susijusi su šios kategorijos atsiradimu ekonominėje terpėje. Investicijos visų pirma traktuojamos kaip ekonominė kategorija, susijusi su ekonominių santykių, ekonominės veiklos sfera, nors neabejotinai siejama ir su technologiniais, socialiniais, gamtosauginiais ir kitais aspektais. Investicijos yra ekonominio valdymo objektas bet kurios ekonominės sistemos tiek makrolygmeniu, tiek mikrolygmeniu.
- galimybė panaudoti sukauptą kapitalą įvairiomis alternatyviomis formomis. Investiciniame procese kiekviena iš sukaupto kapitalo formų turi savo galimybių diapazoną ir konkretaus panaudojimo mechanizmo specifiką. Universaliausia yra piniginė kapitalo forma, kuri šiame procese daugeliu atvejų transformuojama į kitas formas. Kapitalas, sukauptas, materialų ir nematerialių gėrybių forma, gali tiesiogiai dalyvauti investiciniame procese, tačiau jo panaudojimo šiomis formomis sfera įgyja siaurą funkcinę reikšmę.
- alternatyvi galimybė investuoti kapitalą į įvairius objektus. Investiciniame procese kapitalas investuojamas į įvairius investavimo objektus ir investicinius instrumentus.
- verslo veiklos efekto generavimo šaltinis. Investicijų tikslas – pasiekti konkretų, iš anksto užsibrėžtą efektą, kuris gali būti ir ekonominio ir neekonominio pobūdžio (socialinio, ekologinio ir pan.). Įmonių lygmenyje pagrindinis tikslas paprastai yra pasiekti ekonominį efektą, kuris gali būti gautas kapitalo prieaugio forma, investicinio pelno forma ir pan. Galimybę pasiekti ekonominį efektą iš investicijų visų pirma apibūdina potencialūs sugebėjimai generuoti pajamas. Kaip pajamų šaltinis investicijos yra viena svarbiausių investuotojo būsimos gerovės formavimo priemonių. Tačiau investicijų gebėjimas duoti pelną nėra savaime įgyvendinamas, jis užtikrinamas tik pasirinkus efektyvius investavimo objektus ar instrumentus. Tokia atranka yra viena svarbiausių investicijų valdymo funkcijų.
- rinkos santykių objektas. Investiciniame procese naudojami įvairūs investiciniai ištekliai, investiciniai instrumentai kaip pirkimo - pardavimo objektai formuoja specifinę – investicinę rinką, kurią apibūdina paklausa, pasiūla ir kaina, taip pat tam tikrų rinkos santykių subjektų visuma. Investicinė rinka glaudžiai susijusi su kitomis rinkomis (darbo, paslaugų, prekių ir kt.) ir jos funkcionavimą sąlygoja įvairios valstybinio reguliavimo formos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis52.13 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones investiciju strukturos finansine analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą