Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Būsto kreditavimo sistema

Būsto kreditavimo sistema

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626364
Aprašymas

Būsto kreditavimo sistemos tyrimas. Santrauka. Summary. Įvadas. Darbo tikslas – atlikti fizinių asmenų būsto kreditavimo rinkos analizę bei išanalizuoti būsto kreditavimo ir kitų ekonominių rodiklių tarpusavio priklausomybę. Kreditų rinką įtakojančių veiksnių analizė. Kreditų rinkos analizė. Socialiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Nekilnojamojo turto rinka. Kreditavimo samprata. Kredito sąvoka. Kreditų rūšys. Būsto kreditų teikimo reikšmė ir sąlygos. Būsto kreditų ir kitų rodiklių tarpusavio priklausomybės analizė. Būsto paskolų ryšys su kitais rodikliais. Socialiniai veiksniai ir būsto kreditai. Ekonominiai veiksniai. Nekilnojamojo turto rinka. Prognozės. Išvados. Priedai (7). PowerPoint pristatymas (12 skaidrių).

Ištrauka

Temos aktualumas. Kreditas, paskola – tai tam tikras ekonominis susitarimas tarp dviejų šalių, dažniausiai – tarp fizinio ar juridinio asmens bei kredito institucijos (banko). Šiuo susitarimu viena šalis (kreditorius, paskolos davėjas) perduoda kitai šaliai (skolininkui, paskolos gavėjui) nuosavybėn pinigines lėšas. Šiuo susitarimu paskolos gavėjas taip pat yra įpareigojamas šią suteiktą paskolos sumą paskolos davėjui grąžinti per tam tikrą laikotarpį bei už suteiktą paslaugą (paskolą) mokėti paskolos davėjui palūkanas.
Taigi šis susitarimas ekonominės (finansinės) naudos suteikia abiems pusėms: paskolos gavėjas užsitikrina, kad esant piniginių lėšų poreikiui ir nesant galimybei jų gauti iš kur nors kitur, tam tikriems poreikiams patenkinti asmuo jų turės, o paskolos davėjas savo ruožtu užsitikrina tai, kad už suteiktą paslaugą (paskolą) jis gaus palūkanas, kurios užtikrins jo gaunamą pelną. Todėl kredito nauda neabejotina abiems pusėms.
Fizinių asmenų kreditavimas sudaro nemažą finansinių institucijų kreditavimo sistemos dalį, o vienas dažniausiai prašomų fizinių asmenų kreditų yra būsto kreditas. Būsto kredito suteikimas sudaro galimybės ne tik asmeniui įsigyti pageidaujamą būstą, šiuo metu neturint visos reikiamos lėšų sumos, tačiau ir daro teigiamą įtaką šalies ekonomikai ir kitų įmonių veiklai: esant būsto poreikiui bei užtikrintam to poreikio finansavimui, statybos bendrovės įpareigotos vystyti kuo daugiau statybinių projektų, taip sukurdamos darbo vietas statybininkams, baldų gamybos bendrovėms ir kt. bendrovėms, taigi fizinių asmenų būsto kreditavimo aktualumas valstybės ekonomikai yra neabejotinai aktualus.
Šiuo metu Lietuvos rinkoje yra susiklosčiusi situacija, kad fizinių asmenų kreditavimu užsiima daugelis finansinių bendrovių, jų siūlomų paslaugų spektras yra platus, čia vyrauja nemaža konkurencija, kas ir būdinga rinkos ekonomikai, todėl šie faktai reikalauja atskiro dėmesio. Dėl šios priežasties šiame darbe vykdoma fizinių asmenų būsto kreditų analizė.
Mokslinio tiriamojo darbo tikslas – atlikti fizinių asmenų būsto kreditavimo rinkos analizę bei išanalizuoti būsto kreditavimo ir kitų ekonominių rodiklių tarpusavio priklausomybę.
Tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. Atlikti Lietuvos kreditų rinkos analizę
2. Išnagrinėti socialinius šalies veiksnius ir jų rodiklius
3. Išanalizuoti valstybės pagrindinius ekonominius rodiklius
4. Nustatyti teorinius kreditavimo ir kreditų institucijų aspektus
5. Atlikti pagrindinių socialinių ir ekonominių rodiklių bei būsto kreditų rinkos priklausomybės tyrimą
6. Sudaryti būsto paskolų prognozę
Pagal iškeltus darbo tikslus matyti, kad pagrindinis mokslinio tiriamojo darbo objektas – fizinių asmenų būsto kreditai.
Mokslinio tiriamojo darbo dalykas – fizinių asmenų būsto kreditų kaitos priklausomybė nuo socialinių ir ekonominių veiksnių.
Mokslinio tiriamojo darbo hipotezė – fizinių asmenų būsto kreditavimo mastas labai glaudžiai priklauso nuo šalies socialinių ir ekonominių rodiklių.
Darbo metodai. Darbe naudojami du pagrindiniai darbo metodai – empirinis ir teorinis. Teoriniu metodu nagrinėjami įvairių autorių moksliniai darbai, hipotezės, teorijos ir remiantis jomis formuluojami pasiūlymai, kuriuos būtų galima pritaikyti praktikoje. Empirinis metodas naudojamas atlikti statistinę būsto kreditavimo ir šalies socialinių ir ekonominių rodiklių analizę, nustatyti šių reiškinių koreliacijos koeficientą ir naudojantis tiesinės regresijos lygtimi atlikti šių veiksnių prognozes. Pagal iškeltus mokslinio tiriamojo darbo uždavinius jo tikslui įgyvendinti, pasirinkta ir atitinkama viso darbo struktūra: atskiri iškelti uždaviniai yra įgyvendinami ir analizuojami atskirose darbo dalyse, o darbo pabaigoje pateikiamos padarytos išvados, padedančios įvertinti, ar darbo pradžioje iškelta hipotezė gali būti patvirtinta arba paneigta.


Kredito rinkos augimo pradžia galima laikyti 2002 m., kai šalies bankai pradėjo daug aktyviau dalyvauti finansinio tarpininkavimo veikloje ir ėmė noriai skolinti privačiam sektoriui. Palyginti nedaug kisdavęs bankų paskolų portfelis 2002 m. padidėjo 22 procentais, o 2003 m. – net 52,5 procento.
Vėlesniais metais jo didėjimo tempas truputį sulėtėjo (dėl padidėjusios palyginimo bazės), bet vis tiek buvo labai spartus. 2005 m. trečiąjį ketvirtį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, bankų paskolų portfelis padidėjo 46,5 procento. Nuo kredito bumo pradžios Lietuvos bankų paskolų portfelio ir BVP santykis padidėjo daugiau nei du kartus: 2001 m. pabaigoje jis buvo 13,6 procento, o 2005 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje – 32,7 procento. Bankų paskolos, įskaitant bankų antrinių įmonių – išperkamosios nuomos bendrovių suteiktų paslaugų apimtį, 2005 m. trečiojo ketvirčio pabaigoje sudarė 42 procentus BVP .
Pagrindinis darbo tikslas – išanalizuoti būsto kreditų rinką, todėl čia ypatingai svarbu aprašyti ir išanalizuoti, apie kokio dydžio rinką kalbame. Todėl pirmiausia bus analizuojamas išduotų būsto paskolų skaičius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis60 puslapių 
Literatūros šaltiniai34 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis600.54 KB
Autoriuskonsultavimas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDalia Rumšaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Busto kreditavimo sistema [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint Busto kreditavimo sistema pristatymas [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 60 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dalia Rumšaitė
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+4
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą