Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Fizinių asmenų kreditavimo rinkos Lietuvoje analizė

Fizinių asmenų kreditavimo rinkos Lietuvoje analizė

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172
Aprašymas

Įvadas. Situacijos analizė. Lietuvos kreditavimo sistemos bruožai. Lietuvos ekonomikos bruožai ir jų įtaka fizinių asmenų kreditavimui. Lietuvos kreditavimo sistemos analizė. Lietuvos kreditavimo institucijų veiklos bruožai. Bankai ir jų veiklos apžvalga. Kredito unijos ir jų veiklos apžvalga. Tyrimo metodika. Fizinių asmenų kreditavimo teoriniai aspektai. Kreditavimo samprata. Fizinių asmenų kreditavimo principai. Kreditų fiziniams asmenims rūšių analizė. Vartojimo kreditas. Būsto kreditas. Kreditinės kortelės. Lizingas. Tyrimai ir jų rezultatai. Fizinių asmenų Lietuvos kreditavimo rinkos analizė ir prognozė. Kreditų fiziniams asmenims rūšių rinkų analizė. Vartojimo kreditų rinkos analizė. Būsto kreditų rinkos analizė. Kreditinių kortelių rinkos analizė. Lizingo rinkos analizė. Fizinių asmenų kreditavimo rinkos tendencijų prognozė. Išvados.

Ištrauka

Kreditas išreiškia piniginius santykius tarp kreditoriaus ir skolininko. Kreditas suteikia galimybę fiziniams asmenims turėti skolintų lėšų. Tai teikia jiems tam tikros pasirinkimo laisvės galimybę ir leidžia formuoti optimistinį požiūrį į savo finansines galimybes.
Tuo tarpu finansinės institucijos, teikiančios kreditavimo paslaugas, siekia savų tikslų - pelno, rinkos išplėtimo ir panašiai. Bet kokiu atveju kreditas yra ekonominė kategorija, kuri formuoja rinkoje susiklosčiusius santykius tarp kliento (fizinio asmens) ir finansinės įstaigos, teikiančios kreditavimo paslaugas.
Aktualumas. Fizinių asmenų kreditavimas sudaro nemažą finansinių institucijų kreditavimo sistemos dalį. Fiziniai asmenys yra svarbūs bankų ir kitų kreditinių institucijų klientai, atnešantys šioms įstaigoms nemažą pelno dalį. Šie klientai finansinės įstaigoms yra patrauklūs dėl augančios paklausos rinkoje ir didėjančio jų mokumo. Todėl finansinės institucijos aktyvios rinkodaros dėka siekia ne tik pritraukti kuo daugiau naujų klientų, bet ir išlaikyti lojalius klientus, siūlydamos jiems patrauklias kreditavimo sąlygas.
Lietuvoje veikia įvairios finansinės institucijos - tai bankai, lizingo bendrovės, kredito unijos. Didžioji jų dalis dirba pelningai, o tai rodo, kad šios įmonės prisideda prie Lietuvos ūkio apskritai ir finansinio sektoriaus plėtros.
Šiuo metu Lietuvos rinkoje yra susiklosčiusi situacija, kad fizinių asmenų kreditavimu užsiima daugelis finansinių bendrovių, jų siūlomų paslaugų spektras yra platus, čia vyrauja nemaža konkurencija, kas ir būdinga rinkos ekonomikai, todėl šie faktai reikalauja atskiro dėmesio. Dėl šios priežasties šiame darbe vykdoma kreditų ir kitų finansavimo rūšių fiziniams asmenims analizė.
Problema. Fizinių asmenų kreditavimo sąlygos ir kreditų apimtis priklauso nuo šalies BVP - augant BVP, didėja ir kreditų paklausa bei pasiūla. Palyginus fiziniams asmenims suteiktų kreditų ir BVP santykį, matyti, kad Lietuvos, palyginus su kitomis ES šalimis, šis rodiklis yra vienas žemiausių. Žemas kreditų ir BVP santykis byloja apie bankininkystės sektoriaus plėtros galimybes, tačiau kiek ir kaip sparčiai plėtosis Lietuvos fizinių asmenų kreditavimo rinka, tai yra vienas iš labiausiai diskutuotinų klausimų, galinčių turėti esminės įtakos Lietuvos finansų sektoriaus plėtrai.
Tyrimo tikslas - išnagrinėjus teorinius fizinių asmenų kreditavimo principus ir atlikus kreditų fiziniams asmenims rūšių rinkos analizę, atlikti šios rinkos tendencijų prognozę.
Uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kreditavimo sampratą.
2. Išnagrinėti Lietuvos kreditavimo sistemą.
3. Aptarti fizinių asmenų kreditavimo principus ir jų alternatyvas Lietuvoje.
4. Atlikti Lietuvos fizinių asmenų finansavimo alternatyvų analizę.
5. Sudaryti kreditavimo produktų bei lizingo rinkos prognozę.
Tyrimo objektas - Lietuvos fizinių asmenų kreditavimo rinka.
Tyrimo metodai:
1. Sisteminė ir palyginamoji literatūros analizė.
2. Statistinė analizė.
3. Tendencijų ekstrapoliacija.
Tyrimo metodika. Pirmoje darbo dalyje nagrinėjama Lietuvos ekonomikos bruožų įtaka fizinių asmenų kreditavimui, atliekama Lietuvos kreditavimo sistemos analizė, taip pat pateikiama kreditavimo institucijų veiklos apžvalga. Antroje dalyje aptariama kreditavimo samprata, išnagrinėti fizinių asmenų kreditavimo principai, atliekama kreditų fiziniams asmenims rūšių analizė. Trečioje dalyje vykdoma kreditų fiziniams asmenims rūšių rinkų analizė ir pateikiama šios rinkos tendencijų prognozė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis69 puslapiai 
Literatūros šaltiniai52
Dydis575.62 KB
Autoriusalgirdas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDr. D. Rumšaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniu asmenu kreditavimo rinkos Lietuvoje analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 69 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Dr. D. Rumšaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą