Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Investicinio portfelio formavimas

Investicinio portfelio formavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – išnagrinėjus investavimo į akcijas ir investicijų portfelio formavimo teorinius aspektus bei suformuoti akcijų portfelį, atitinkantį investuotojo tikslus rizikos ir pelno atžvilgiu. Vertybinių popierių portfelio formavimo teoriniai aspektai. Investavimo būdai ir tikslai. Investavimo ciklo apibūdinimas. Akcijos kaip investicijų objektas. Akcijų rūšys. Fundamentinė akcijų analizė. Vienos akcijos pelnas. Akcijų rūšių privalumai ir trūkumai. Vertybinių popierių portfelio pelningumas ir rizika. Vertybinių popierių portfelio formavimo etapai. Investicijų portfelio valdymas. Efektyvumo įvertinimas. Portfelio sudarymas ir valdymo strategijos. Akcijų portfelio valdymas. Investicinio portfelio valdymas. Instrumento ir portfelio rizikos struktūra. Aktyvų paskirstymas. Aktyvų valdymo metodai. Strateginis aktyvų paskirstymas. Pastovių proporcijų aktyvų paskirstymas. Akcijų investicinio portfelio suformavimas ir aprašymas. Įmonių pasirinkimo kriterijai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Kiekvienas žmogus renkasi, kaip išleisti savo pinigus. Dauguma žmonių visas pajamas išleidžia kasdieninėms pragyvenimo išlaidoms: maistui, rūbams ir būstui. Bet netgi kukliai gyvenant, svarbu nors truputį atsidėti santaupoms ir jas saugiai investuoti ateičiai. Nors ir santykinai maža, bet kiekvienais metais atidedama suma, gali turėti labai svarbią įtaką ilgalaikei žmogaus finansinei nepriklausomybei ir saugumui.
Investavimo procesas dažnai skatina atidėti einamajam vartojimui skirtas pajamas, taip didinant savo santaupas ir būsimą perkamąją galią. Sprendimai, lemiantys investicijų pakraipą, siejasi su rizika. Vieni investuotojai prisiima didesnę riziką, kiti - mažesnę ir tai vadinama rizikos tolerancija. Didesnė rizika - tai galimybė gauti didesnę naudą ar didesnę investicijų grąžą. Grąža – tai pelnas, gautas iš investicijų, įskaitant kapitalo prieaugį ir dividendus.
Vertybinių popierių rinka – tai sudedamoji finansų rinkos dalis, apimanti labai platų ilgalaikių ir vidutinių investicijų sektorių. Šios rinkos pagrindas – investavimas į vertybinius popierius. Vertybinių popierių rinka jautriai reaguoja į ekonominį šalies gyvenimą ar atsitiktinius reiškinius. Todėl norint investuoti ir gauti teigiamą rezultatą, reikia įvertinti daug įvairių faktorių.
Auganti Lietuvos vertybinių popierių rinka įtraukia į investavimo procesą vis daugiau investuotojų, norinčių dalyvauti šiame procese. Kartu atsiranda ir poreikis kuo efektyviau valdyti vertybinių popierių portfelį, sudarant investuotojo poreikius optimaliai atitinkantį portfelį.
Įvairiuose šaltiniuose pradedančių investuoti darbo rezultatai skirtingai vertinami, nes dažniausiai patiriami nuostoliai. Taigi pabandykime išsiaiškinti, kodėl taip nutinka. Jei analizuosime nesėkmingą prekiautojų darbą, pastebėsime bendrų tendencijų. Dažniausiai pasitaikančios klaidos yra šios: nežinojimas, kaip taikyti analizės priemones; prekybos filosofijos bei dinamikos nesupratimas, pinigų valdymo taisyklių nesilaikymas (darbas be nuostolio ribų/per mažos nuostolio ribos/santykio tarp pelno ir nuostolio ribų nesilaikymas); per trumpi analizės periodai. Taigi norint tinkamai ir sumaniai investuoti, pirmiausia būtina pažinti save. Valdant pinigus svarbu savimonė: žinojimas, koks esate, leis jums pakeisti savo elgesį, kad pasiektumėte norimų rezultatų.
Ne paslaptis, jog visų finansinių investicijų tikslas yra pelnas. Rinkos ekonomikos sąlygomis visos investicijos yra glaudžiai susijusios su tam tik rizika. Kuo didesnis vertybinių popierių portfelio pelningumas, tuo didesnė patiriama rizika ir atvirkščiai. Todėl investuotojams į vertybinius popierius reikia palyginti daromos investicijos norimo pelningumo lygį su investicine rizika.
Kursinio darbo tikslas – išnagrinėjus investavimo į akcijas ir investicijų portfelio formavimo teorinius aspektus bei suformuoti akcijų portfelį, atitinkantį investuotojo tikslus rizikos ir pelno atžvilgiu.
Tyrimo uždaviniai:
1) išnagrinėti investavimo būdus ir tikslus;
2) ištirti akcijų rūšis, jų privalumus ir trūkumus;
3) ištirti rizikos rūšis, pasitaikančias investavimo procese;
4) išanalizuoti akcijų portfelio formavimo metodiką;
5) išnagrinėti Vertybinių popierių biržos funkcionavimo ypatumus;

Pirmoje darbo dalyje pateikiami investavimo į akcijas teoriniai aspektai, antroje dalyje remiantis pirmoje darbo dalyje pateiktomis teorinėmis žiniomis, suformuotas eksperimentinis akcijų portfelis ir atlikta laukiamų ir faktinių rezultatų analizė bei vertinimas.
Darbo reikšmė ir aktualumas. Darbas gali būti naudingas pradedantiems investuotojams, siekiantiems tinkamai investuoti savo pinigus finansinėse rinkose. Taip pat, darbas gali būti naudojamas mokymo tikslams. Mums patiems šis darbas davė daug teorinių žinių bei ne ką mažesnį kraitį žinių iš praktinės pusės. Investavimas virtualioje erdvėje pasąmonėje sukėlė norą pabandyti investuoti kada nors ir ne virtualioje erdvėje bei pabūti "finansininkų" ir iš arčiau. Ši tema yra labai aktuali šiandieniniame gyvenime, kur net menkiausia klaida gali sugriauti ekonomikos stabilumą. Paskirstant turimus savo išteklius vertybinių popierių rinkoje investuotojas siekia rasti patį tinkamiausią jų derinį, kuris užtikrintų idealią kontroliuojamos rizikos ir galimo maksimalaus pajamingumo kombinaciją. Efektyvus šios problemos sprendimas – tai suformuoti optimalų, labiausiai pelno galintį atnešti portfelį. Būtent šis portfelis tai toks instrumentas, kurio pagalba galima pasiekti visus investicinius tikslus. Paskutiniaisiais dešimtmečiais portfelinės teorijos taikymas žymiai išsiplėtė. Daug kas jau šios teorijos metodus taiko praktikoje ir nors ji turi nemažai priešinikų, jos įtaka ir svarbumas pastoviai auga ne tik akademiniuose sluoksniuose, bet ir praktikoje, įskaitant ir lietuviškąją, o tai reikalauja daug investicinių instrumentų analizės ir vertinimo žinių.
Išvadose ir pasiūlymuose bus nusakyta, kokią reikšmę turėjo mūsų nusipirktos akcijos NYSE akcijų biržoje. Gautus rezultatus aptarsime ir remdamiesi teorinėmis žiniomis, bei gautąja praktine puse padarysime bendras iš to "išplaukiančias" išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis53 puslapiai 
Literatūros šaltiniai46 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis639.63 KB
AutoriusRyralio
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Papilnys
Švietimo institucijaAkmenės r. Papilės Simono Daukanto vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Investicinio portfelio formavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 53 puslapiai 
  • Akmenės r. Papilės Simono Daukanto vidurinė mokykla / 4 Klasė/kursas
  • V. Papilnys
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą