Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Aktyvų ir pasyvų valdymas

Aktyvų ir pasyvų valdymas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435
Aprašymas

Įvadas. Aktyvų ir pasyvų valdymo istorinė apžvalga. Aktyvų ir pasyvų valdymo metodai. Aktyvų ir pasyvų valdymo esmė. Aktyvų ir pasyvų valdymo sudėtinės dalys. Pagrindinės rizikos rūšys. Portfelio sudėtis (kredito rizika). Likvidumo valdymas. Likvidumo politika. Banko pinigų srautai. Terminų derinimas. Palūkanų normų nepastovumas. Palūkanų normos rizika. Užsienio valiutų pirkimo – pardavimo kurso rizika. Sandorių rizika. Keitimo rizika. Ekonominė rizika. Palūkanų normos ir užsienio valiutų kurso keitimo rizikos įvertinimas. Įkainojimas. Kaip pasinaudoti banko vardu. Rizikos įtakojami aktyvai balanse. Apibendrinti APV modeliai. Aktyvų ir pasyvų valdymo komitetas. Išvados.

Ištrauka

Auganti konkurenciją tarp finansų institucijų, dinamiška finansų rinka, naujų finansinių instrumentų atsiradimas privertė bankus ieškoti efektyvių veiklos valdymo būdų. Esant pakankamai dideliam piniginių lėšų kiekiui, bankai tradiciškai valdo aktyvus, pirmiausia sprendžiant pelningo bei saugaus pritrauktų lėšų panaudojimo klausimą. Kita vertus, esant didelei paskolų paklausai, bankas gali susidurti su lėšų deficitu, kas paskatins jį sutelkti dėmesį į pasyvų valdymą. Optimaliausias variantas yra suderinti šias dvi strategijas tarpusavyje. Aktyvų - pasyvų valdymo tikslas - pelno gavimas, užtikrinant banko nuosavų ir skolinamųjų lėšų likvidumą bei saugumą, o taip pat centrinio banko nustatytų banko veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymą.
Kursiniame darbe išnagrinėtas efektyvios šiuolaikinių bankų veiklos pagrindas: aktyvų ir pasyvų valdymo koncepcija. Ši koncepcija dar neturi ilgos istorijos, o Lietuvoje iš esmės tik pradedama taikyti, tačiau Vakarų šalyse jos moksliniai ir teoriniai pagrindai plačiai išvystyti ir diegiami praktikoje.
Lietuvos mokslinėje bankininkystės literatūroje kol kas APV neskiriamas pakankamas dėmesys ir ši problema dar turi labai daug neišstudijuotų aspektų. Tačiau ši tema ypač aktuali dabartiniame Lietuvos vystymosi etape, kai bankai susiduria su gausybe rizikingų ir dažnai nuostolingų operacijų, kurios yra sunkiai išvengiamos finansinės rinkos formavimosi etape. Temos aktualumą sąlygoja keletas veiksnių:
• funkcionuojantys bankai stambėja ir plečia savo veiklą, dėl ko vis sunkiau kontroliuoti ir koordinuoti banko ir jo padalinių operacijas;
• auga konkurencija tarp jau funkcionuojančių bankų, be to, užsienio bankai pradeda savo veiklą Lietuvos finansinėje sistemoje;
• atsisakius Valiutų valdybos režimo, komerciniai bankai neišvengiamai susidurs su įvairių rūšių finansinės rizikos valdymo būtinybe.
Taigi, darbe bus pateikta APV istorinė apžvalga, aptarta APV esmė, sudėtinės dalys, taikomi metodai, rizikos, kaip pagrindinio APV faktoriaus rūšys bei valdymo instrumentai ir būdai, APVK veiklos sritys ir atliekamos funkcijos. Darbe naudoti Lietuvos bei užsienio autorių šaltiniai bei Barklio banko paruošta APV seminaro medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.1 MB
Autoriusredute
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Aktyvu ir pasyvu valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą