Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Finansai>2000 – 2004 metų valstybės biudžetų analizė

2000 – 2004 metų valstybės biudžetų analizė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Lietuvos Respublikos (LR) valstybinių biudžetų 2000–2004 metų pajamos. Pajamų horizontali analizė. Pajamų vertikali analizė. Lietuvos Respublikos (LR) valstybinių biudžetų 2000–20004 metų išlaidos (asignavimai). Išlaidų horizontali analizė. Išlaidų vertikali analizė. Biudžetų deficitas ar perteklius. Fiskalinės prognozės 2005–2006metais. Išvados.

Ištrauka

Valstybės biudžetas – tai valstybės piniginių pajamų ir išlaidų per tam tikrą laikotarpį planas. Pamėginsime išsiaiškinti, kokios pajamos ir išlaidos formuoja valstybės biudžetą analizuojamu laikotarpiu, t.y. 2000 – 2004 m. Darbe yra naudojami patikslinti planiniai kiekvienų metų dydžiai.
Pirmojoje darbo dalyje yra pateikiama pagrindiniai valstybės biudžeto pajamų šaltiniai – akcentuojami svarbiausi mokesčiai, pateikiama jų padidėjimų, horizontalios ir vertikalios analizės.
Antrojoje darbo dalyje yra analizuojamos valstybės išlaidos – asignavimai. Išskiriama 20 svarbiausių biudžeto asignavimų, kurie, manoma, užima svarbiausias dalis biudžeto planavime. Ši dalis apima taip pat horizontalią bei vertikalią valstybės biudžetų analizę. Paskutinis šio skyriaus skyrelis apima pirmo ir didesnę dalį antro skyriaus medžiagos. Tai – analizuojamo laikotarpio biudžetų deficitų analizė.
Darbo tikslas – aptarti Lietuvos nacionalinio biudžeto pajamų ir išlaidų pokyčius 2000 – 2004 m. laikotarpyje.
Darbo metodai – informacinių srautų ir statistinės literatūros analizė bei sintezė.
Šioje 1 lentelėje, vaizduojančioje pajamas, išskirti svarbiausi valstybės pajamų šaltiniai – mokestinės pajamos. Tai juridinių asmenų pelno mokestis, pridėtinės vertės mokestis (PVM), akcizai, tarptautinės prekybos ir sandorių mokesčiai. Kitos ne tokios reikšmingos mokestinės ir nemokestinės pajamos yra sutrauktos į skyrelį "kitos pajamos", tik 2000m. ir 2001m. yra išskiriamos valstybės institucijų, įstaigų, kontrolės institucijų nebiudžetinių (specialiųjų) lėšų įmokos. Kitais likusiais metais šios įmokos yra neišskiriamos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų analizė
KategorijaFinansai
TipasAnalizės
Apimtis14 puslapių 
Dydis54.29 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes biudzetu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Analizės
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Naraškevičiūtė
Pasidalink su draugais