Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Finansai>Įmonės santykiai su SoDra ir sveikatos draudimu

Įmonės santykiai su SoDra ir sveikatos draudimu

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Literatūros apžvalga. Įmonės santykiai su SODRA ir sveikatos draudimu. Įmonės santykiai su SODRA. Įmonės santykiai su sveikatos draudimu. Išvados ir pasiūlymai. Išnašos.

Ištrauka

Kiekviena valstybė kuria savą socialinės apsaugos modelį. Socialinė apsauga – tai visuma priemonių, kurių dėka sukuriamas solidarumas tarp žmonių, netekusių (ar iškilus grėsmei netekti) darbo pajamų. Socialinės apsaugos priemonėmis siekiama apsaugoti žmones nuo socialinės ir ekonomonės rizikos pasekmių. Socialinė apsauga pagrįsta visuomeninių interesų solidarumu. Solidarumo principas ypač reikšmingas šalies socialinio draudimo pensijų sistemai. Taip realizuojama kartų tarpusavio pagalbos idėja – perskirstomos pajamos.
1990 m. atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, socialinės apsaugos politika buvo orientuota į socialinį draudimą ir socialinę paramą, teikiant prioritetą draudimo principams, kurie reiškėsi paskatomis dirbti, minimalaus gyvenimo lygio užtikrinimu ir socialinių išmokų koregavimu priklausomai nuo infliacijos. Pagrindinės socialinės apsaugos kryptys pradėjo formuotis, 1990 m. spalio 23 d. priėmus Valstybinio socialinio aprūpinimo pagrindų įstatymą. Šios kryptys sąlygoja – socialinį draudimą (kuris finansuojamas specialiomis įmokomis ir skirtas aprūpinti žmonėms, netekusiems pajamų dėl konkretaus įvykio, pavyzdžiui, nedarbo, ligos, senatvės ir kitais atvejais) ir socialinę paramą (išmokas pinigais ie ne pinigais, įskaitant socialines paslaugas).
Tai gi socialinis draudimas lydi žmogų visą gyvenimą. Valstybinio socialinio draudimo sistema, kaip ir minėjau, pagrįsta solidarumo principu, kuris pasireiškia taip: dirbantys žmonės mokėdami įmokas remia pensininkus, invalidus, bedarbius. Tai fondo biudžetas priklauso nuo įmokų, o įmokos nuo valstybės ekonominės būklės, dirbančiųjų skaičiaus, darbo užmokesčio dydžio ir nuo įmokas mokančiųjų sąžiningumo. Lietuvoje nėra nei vienos įmonės, kuri nebūtų susidūrusi su mokesčių mokėjimu SODRAI. Neretai privalomieji draudimo mokesčiai tampa klausimų ir įvairių neaiškumų objektu. Taip pat, pažymėtina ir tai, kad privalomojo valstybinio socialinio draudimo mokesčio našta tenka darbdaviams ir dirbantiesiems, dėl to dažnai viso šio mokesčio sumos dydžio, kaip ir sveikatos draudimo mokesčio mokėjimo stengiamasi išvengti. Būtent dėl šių priežasčių yra tikslinga išsamiau nagrinėti įmonių, kaip draudėjų, santykius su SODRA ir sveikatos draudimu, jų teisinį reglamentavimą, svarstyti santykių tobulinimo galimybes.
Įmonė, kurios duomenys bus naudojami šiame darbe Lietuvos Respublikos įmonių rejestro įstatymu Ekonomikos ministerijoje buvo įregistruota 1999 m. gegužės 4d.
Bendrovė yra nepelno siekianti įmonė.
Įmonės veiklos kryptis – teikti nespecializuotą, kvalifikuotą socialinę pagalbą ir priežiūrą Kauno apskrities gyventojams, kuriems reikalinga nuolatinė globa.


Įmonės veiklos pobūdis – buitinis aptarnavimas, suteikiamas gyvenamas plotas ir reikiamas inventorius, rūpinamasi racionaliu ir specialiu gyventojų maitinimu, atsižvelgiant į gyventojų būklę.
Aukščiausias valdymo organas – steigėjas. Organizuoja ir valdo administracija, kurią sudaro direktorius, buhalteris ir vyriausia slaugytoja.
Atsiskaitymai už suteiktas paslaugas apmokami vieną kartą per mėnesį pagal sudarytas sutartis. Atsiskaitoma bankiniais pavedimais ir internetu.
Kursinio darbo tyrimo objektas – N įmonės santykiai su SODRA ir sveikatos draudimu.
Darbo tikslas – remiantis teoriniais ir praktiniais literatūros šaltiniais ir N įmonės praktine patirtimi, išanalizuoti įmonės santykius su Sodra ir sveikatos draudimu, tai įvertinti ir pateikti pasiūlymus.
Darbo tyrimo metodai – naudojama mokslinė, metodinė bei mokymo literatūra, N įmonės trijų metų (2004 – 2006) laikotarpio metinės finansinės ataskaitos, taip pat remiamasi įstatymais.
Darbo uždaviniai:
o Išanalizuoti N įmonės santykius su valstybinio socialinio draudimo organizacija;
o Pateikti išvadas ir pasiūlymus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis46.25 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones santykiai su SoDra ir sveikatos draudimu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais