Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Finansai>Akcijos. Akcijų rūšys. Akcijų vertės nustatymo metodai

Akcijos. Akcijų rūšys. Akcijų vertės nustatymo metodai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Finansų pagrindų seminarinis darbas. Įvadas. Darbo tikslas. Išanalizuoti akcijas, jų rūšis bei vertės nustatymo metodus. Akcijos. Akcijų tipai. Paprastosios akcijos. Paprastųjų akcijų rūšys. Privilegijuotosios akcijos. Akcijų vertės nustatymo metodai. Paprastųjų akcijų vertinimas ir pelningumas. Privilegijuotųjų akcijų vertinimas. Terminų žodynėlis. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Gana dažnai žmonės įsivaizduoja, kad akcija – tai materialus daiktas, t.y. tam tikras popieriaus lakštas su vandens ženklais ir atitinkamais įrašais jame. Kiekviena akcija yra maža bendrovės dalelė ir asmuo jų gali įsigyti mažesnį ar didesnį skaičių. Vertybiniai popieriai yra skirtomi į: obligacijas (investicinis – piniginis vertybinis popierius), čekius (neinvesticinis – piniginis vertybinis popierius), vekselius (neinvesticinis – piniginis vertybinis popierius), konosamentus(neinveticinis – prekinis vertybinis popierius), indėlių liudijimus, valstybės skoliniai įsipareigojimai ir akcijas (investicinis - nuosavybės).
Darbo tikslas. Išanalizuoti akcijas, jų rūšis bei vertės nustatymo metodus.
Darbo uždaviniai:
1. Palyginti skirtingų autorių pateikiamus akcijų apibrėžimus.
2. Apibūdinti akcijų tipus.
3. Išanalizuoti akcijų vertės nustatymo metodus.

Kad būtų aiškiau, kas yra akcijos, (žr. 1 priedas) imkime nedidelį turtą, pavyzdžiui, parduotuvę, priklausančią vienam žmogui. Savininkas gali susitarti, kad kas nors, įmokėjęs tam tikrą dalį sumos, taps partneriu ir gaus vieną ketvirtadalį parduotuvės nuosavybės teisių. Dabar tam partneriui suteikiama teisė į vieną ketvirtadalį parduotuvės nuosavybės teisių. Partneriui suteikiama teisė į vieną ketvirtadalį uždirbio (pelno) ir paprastai teisė reikšti savo nuomonę dėl parduotuvės veiklos. Na, o dabar įsivaizduokime, kad parduotuvė nieko neuždirba. Partneris neturi teisės į jokias išmokas. Jis juk yra partneris, o ne kreditorius. Dar blogiau, jeigu parduotuvė dirba nuostolingai, tada naujajam partneriui atitenka ir dalis nuostolių. Jeigu parduotuvė bankrutuoja, jam netgi tenka mokėti negrąžintas skolas, todėl mūsų nelaimingasis partneris gali būti priverstas ir pats bankrutuoti, nes kreditoriai tiesiogiai ir jam pateikia ieškinius. (Nuo to partnerius gali apsaugoti vadinamoji ribotos atsakomybės ūkinė bendrija.) (Mayer T., Duesenberry J.S., Aliber R.Z., 1995, Pinigai, bankai ir ekonomika. Vilnius, Alma littera.) ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis45.4 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Akcijos. Akciju rusys. Akciju vertes nustatymo metodai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Lina Kušleikienė
Pasidalink su draugais