Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Finansai>1998-2001 metų ataskaitų analizė: AB "Kalnapilis"

1998-2001 metų ataskaitų analizė: AB "Kalnapilis"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Įmonių finansinės ir ekonominės veiklos vertinimo principai. Akcinės bendrovės "Kalnapilis" finansinės būklės analizė 1998-2001 metų. 1998-2001 metų vertikalioji balanso analizė. 1998-2001 metų horizontalioji balanso analizė. Vertikalioji pelno( nuostolio) 1998-2001 metų analizė. Horizontalioji pelno( nuostolio) 1998-2001 metų analizė. Įmonės santykinių finansinių rodiklių analizė. Pelningumo (rentabilumo) rodikliai. Finansinio statuso rodikliai. Finansinio valdymo rodiklių analizė. Išteklių valdymo rodiklių analizė. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Norint sėkmingai konkuruoti arba bendradarbiauti su užsienio įmonėmis būtina sugebėti tiksliai ir teisingai įvertinti tų šalių įmonių rezultatus ir potencialą, o taip pat geriau suvokti savo įmonės dabartinę būklę ir perspektyvas. Šiuo atveju padeda finansų analizės supratimas bei teisingas jos teikiamos informacijos suvokimas ir interpretavimas. Finansinės ataskaitos yra svarbiausias įmonės valdymo instrumentas, kuriuo turi puikiai mokėti groti visi įmonės vadovai ir daugelis jos darbuotojų.
Finansinės ataskaitos – tai apskaitos duomenų apie įmonės ūkinę finansinę veiklą periodinis apibendrinimas ir susisteminimas tam tikru būdu, siekiant patenkinti vartotojų poreikius. Dažniausiai sudaromos ketvirčio ir metinės finansinės ataskaitos.
Iš finansinių ataskaitų rodiklių verslo žmogus lengvai sužinos, koks yra jo ar kitos konkurencingos įmonės pelningumas, mokumas, veiklos efektyvumas. Tinkamai naudojantis finansinių ataskaitų duomenimis, galima padaryti objektyvias išvadas, priimti optimalius sprendimus, prognozuoti veiklos perspektyvas.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1993 m. spalio 27 d. nutarimu patvirtinta tokia metinė finansinės atskaitomybės sudėtis:
1. Balansas.
2. Pelno (nuostolio) ataskaita.
3. Pelno ( nuostolio) paskirstymo ataskaita.
4. Pinigų srautų ataskaita.
5. Paaiškinamasis raštas.

Šios ataskaitos yra viena su kita susijusios bei viena kitą papildančios, todėl jos turi būti nagrinėjamos kaip visuma. Be to, esminiai turto bei nuosavybės elementai detalizuojami paaiškinamajame rašte, kuris taip pat yra metinės finansinės atskaitomybės dalis.
Balansas – tai pagrindinė finansinės ataskaitos forma. Jis turi labai didelę reikšmę atliekant įmonės finansinės būklės analizę, nes jame atspindimas įmonės turtas, kuriuo įmonė disponuoja tam tikrą dieną, bei jo savininkai.
Pelno (nuostolio) ataskaitoje fiksuojamos per ataskaitinį laikotarpį uždirbtos pajamos bei jų uždirbimui patirtos sąnaudos. Palyginus pajamas bei sąnaudas nustatoma, ar įmonė gavo pelno, ar patyrė nuostolį. Pelno (nuostolio) paskirstymo ataskaitoje parodoma, kaip yra paskirstomas per ataskaitinį laikotarpį uždirbtas pelnas arba iš ko dengiamas patirtas nuostolis.
Pinigų srautų (finansinės būklės pakitimų) ataskaitoje parodomi pinigų judėjimo srautai bei jų judėjimo kryptys. Ją sudarinėja tik įmonės, rengiančios pilnąją metinę finansinę atskaitomybę.
Na, o paaiškinamajame rašte tiksliau ir detaliau paaiškinami tam tikri rodikliai, užfiksuoti kitose ataskaitose, taip fiksuojami tam tikri atvejai, kurių neįmanoma įtraukti į kitas ataskaitas.
Remiantis finansinėmis ataskaitomis bei kitais duomenimis atliekama įmonės finansinė analizė. Galimus įmonės finansinės analizės šaltinius galima išvardinti tokiu nuoseklumu: ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų kursinis darbas
KategorijaFinansai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis520.56 KB
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 1998 2001 ataskaitu analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • dr. V. Lubauskas
Pasidalink su draugais