Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Finansai>Obligacijos kainos jautrumo kriterijus

Obligacijos kainos jautrumo kriterijus

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536
Aprašymas

Įžanga. Bendroji dalis. Obligacijų parametrai. Skolos vertybinių popierių rūšys užsienyje ir Lietuvoje. Kursas ir pelningumas. Vidutinė obligacijos trukmė. Vidutinė trukmė ir kainos jautrumas pelnui. Obligacijos kainos pasikeitimų linijinis ir kvadratinis aproksimavimas. Bazinio taško kainos dydis. Palūkanų normos dydžio rizikos imunizavimas. Portfelio vidutinė trukmė, išgaubtumas ir bazinio taško kainos dydis. Diuracija su nepastovia laiko struktūra. Diuracijos ir išgaubtumo naudojimas galutiniam išpirkimo datos suėjimo pelningumui. Alternatyvus frn įkainojimo lygybės vystymasis. Tiriamoji dalis. Kainos jautrumo kriterijus. Įtaka pelningumo pasikeitimams. Obligacijos išsipirkimo kainos efektas. Obligacijų kainų kupono dydžio efektas. Makauli trukmė. Obligacijų kainų jautrumas ir diuracija. Obligacijos kainos pasikeitimų linijinis ir kvadratinis aproksimavimas. Obligacijų portfelio diuracija, išgaubtumas ir piniginio vieneto vertė baziniame taške. Palūkanų normos dydžio rizikos imunizavimas. Imunizacija ir susukimo rizika. Diuracijos tėkmė ir dinaminės imunizavimo strategijos. Vidutinės trukmės ir imunizavimo strategijos analizės programinė įranga. Išvados.

Ištrauka

Piniginių - kreditinių santykių sistemoje ypatingą vietą užima operacijos su skolos vertybiniais popieriais, duodančiais fiksuotas einamąsias pajamas palūkanų, o kartais ir dividendus. Tokiems popieriams priklauso obligacijos, įvairių rūšių sertifikatai, vekseliai ir kitos įsipareigojimų rūšys. Kokios rūšies bebūtų popieriai, duodantys fiksuotas einamąsias pajamas, paskutinės paprastai sudaro nuolatinį anuitetą. Ši bendra savybė leido įvykdyti daugiaplanę kiekybinę analizę.
Skolos vertybiniai popieriai - tai vertybinių popierių emitento įsipareigojimas investuotojui, pasibaigus skolos vertybinio popieriaus terminui, sumokėti skolos vertybinių popierių nominaliajai vertei lygią sumą ir metų palūkanas. Įvairiausios trukmės skolos vertybiniai popieriai suteikia investuotojui galimybę tiksliai žinoti, kokios bus pajamos per pasirinktą investavimo laikotarpį.
Paklausos santykiai ir vertybinių skolos popierių išleidimas skolos rinkoje atskleidžiamas nagrinėjant palūkanų normos struktūrą. Palūkanų norma yra būdas pasiekti pelningumą, nes obligacijos kinta nuo daugelio ją įtakojančių dalykų, nors išpirkimo terminas visada išlieka pastovus, fiksuotas. Nagrinėjama laiko struktūros teorija ir kaip ji yra naudojama numatomų palūkanų normų ir obligacijų kainų tyrimui.
Pristatoma trukmės koncepcija, alternatyvieji pinigų srautai, trukmės santykiai tarp kainų nestabilumo, obligacijų portfelio imunizavimą, obligacijų rinką ir bendrą akcinį kapitalą
Vertybinių popierių rinkoje iškyla trys pagrindiniai klausimai:
Kiek turi būti sumokėta už vertybinį popierių, jei investuotojas nori iš anksti gauti numatytą pelną?
Kokią pelno normą gaus investuotojas už nupirktą vertybinį popierių?
Kokia yra vertybinio popieriaus vertė, praėjus tam tikram laikui po jo pirkimo?
Neužtenka pasitikėti vien savo nuomone ar nuojauta. Ne taip kaip akcijų ar prekių rinka, obligacijų rinka reiškia informaciją apie abi, esamą ir tikimąsi ateities padėtį iš karto. Darbo tikslas yra panagrinėti laiko struktūrą, informaciją, kuri negali būti išvesta rinkos dalyvių:
Apibūdinti trukmės ir išgaubtumo taikymo obligacijos kainos kintamume kriterijus;
Padiskutuoti trukmės ir išgaubtumo kriterijų naudojimą imunizavimo strategijose;
Paanalizuoti palūkanų normos jautrumą, įskaitant dolerio vertės esamuoju laikotarpiu kriterijus;
Numatyti pirmuosius žingsnelius sukuriant pagrindus palūkanų normos rizikos valdyme;
Panaudojus C++ galimybes, tai programiškai realizuoti ir sukurti lengvai naudojamą vartotojo sąsają. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasFinansų diplominis darbas
KategorijaFinansai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis236.39 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasFundamentaliųjų mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Obligacijos kainos jautrumo kriterijus [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 34 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą